Spánok

22.05.2020

Kvalitný spánok nadovšetko

Kvalite svojho spánku môžete dopomôcť najmä vy samy. Dôležité je, aby ste nemali v spálni príliš teplo a odporúča sa vpustiť do miestnosti vzduch, takže nezabúdajte na vetranie. O lepší spánok sa postará aj kvalitnejší matrac, ale tiež to, keď pred spaním nebudete pozerať na televízor, do notebooku či mobilu. Nemali by ste ani konzumovať ťažké jedlá. Známym faktom, na ktorom sa odborníci zhodujú, je ten, že dospelý človek potrebuje 7 až 8 hodín spánku, aby jeho telo fungovalo tak, ako má. Ideálny čas toho, kedy by ste mali ísť spať, sa, prirodzene, odvíja od toho, kedy ráno vstávate. Vo všeobecnosti je však optimálnou hodinou, kedy by ste sa mali odobrať do ríše snov, desiata hodina večer. Pre väčšinu ľudí to znamená, že takto s prehľadom stihnete odporúčaných sedem až osem hodín spánku a mal by vám zostať ešte nejaký čas navyše. Kým sa teda vyberiete do práce, nemusíte zažiť obrovský zhon a stres, no namiesto toho si môžete zacvičiť, čo je dobrým zvykom mnohých úspešných a produktívnych ľudí. Okrem toho sa môžete v pokoji naraňajkovať a pripraviť sa na nový pracovný deň.


Kvalitný spánok vám dodá energiu na celý deň

Úspešný deň sa začína večer v predchádzajúci deň. Nie nadarmo sa hovorí: "Ako si ustelieš, tak bude spať." To, ako a koľko sa vyspíte, však úzko súvisí s tým, ako sa ráno zobudíte a pomôže vám to byť úspešnejším a vitálnym. Pravidelný a kvalitný spánok vám zabezpečí ráno plné energie.

MELATONIN

Melatonín je jeden z najúžasnejších objavov modernej vedy. Tento úžasný hormón je univerzálnym kľúčom pre ľudské telo a jeho fyziológiu. Pôsobí proti procesu starnutia a obnovuje vitalitu. Melatonín redukuje stres, zlepšuje spánok, obnovuje sexuálnu aktivitu a dokonca lieči poruchy biorytmu. Melatonín človeku dodáva stratený elán, aby sa znova cítil mladý. Melatonín je hormón produkovaný v šišinke mozgovej - Epifýze a dokáže povzbudiť imunitný systém, posilniť srdce, čeliť stresu a dokonca aj zvýšiť libido. Telo si ho vytvára samo, ale jeho množstvo sa s vekom znižuje, úbytok ktorého sa považuje za jednu z príčin starnutia. Vedci sú presvedčení, že podporovanie tvorby Melatonínu vo forme kvalitného spánku tento proces môže zvrátiť.Ako to funguje?

V noci sa Melatonín uvoľňuje z epifyzárnej žľazy (šišinky) umiestnené v strednej časti mozgu (medzimozgu). Melatonín okrem toho, že pomáha riadiť priebeh spánku, ďalej Melatonín sa spája s celým radom ďalších zdraviu prospešných účinkov.

ANKETA

Odpovedzte si na každú z otázok ÁNO/NIE:

- Neviete zaspať?

- počas noci sa často prebúdzate?

- ráno sa prebudíte nevyspatý?

- počas dňa sa cítite často vyčerpaný?

Ak ste si odpovedali len na jednu z týchto otázok "ÁNO" je načase to riešiť.

VIVA

Viva, 60 tabliet


Viva je prirodzený výživový doplnok, ktorý môže zlepšiť náladu a celkovú pohodu viacerými spôsobmi. Viva pomáha zmierniť bežný stres a podporuje pozitívnu náladu tým, že podporuje zdravý fungujúci nervový systém / mozog a normálne psychologické a mentálne funkcie.


Prispieva tiež k zníženiu únavy a vyčerpaniu. Nedávno viaceré klinické štúdie preukázali svoju účinnosť, ktorá sa pohybuje od mierneho zlepšenia až po zmenu života.

Viva je kombináciou z affron®, štandardizovaného a patentovaného extraktu z čistého šafranu (Crocus sativus L) zo Španielska, piatich B-vitamínov, jódu a vitamínu C.

  • SPÁNOK - Viva prispieva k úľave od duševnej únavy a únavy, podporujúce dobrý spánok
  • RELAX - Viva pomáha zmierniť bežné stresy
  • ŠŤASTIE - Pomáha vytvárať pozitívnu náladu

Viac informácií

Obsahuje 60 tabliet s celkovou netto hmotnosťou 18 g

MOZOG A NÁLADA

Chémia mozgu je veľmi zložitá, závisí od toho, či mnohé živiny fungujú optimálne a či sú citlivé na metabolickú nerovnováhu. Keď k tomu dôjde, môžu sa objaviť mnohé príznaky. Neuróny komunikujú navzájom pomocou množstva chemických poslov s názvom neurotransmitery; a táto komunikácia a rast a prežitie samotného neurónu - je modulovaná lokálne pôsobiacimi proteínmi, ako je Neurotrofický faktor odvodený z mozgu (Brain Derived Neurotrophic Factor (BDNF)). Zmeny v hladinách neurotransmiteru a absorpcii boli zistené v podmienkach, ako je stres a zmena nálady, a to viedlo k vývoju liekov, ktoré manipulujú s hladinami neurotransmiterov. Skutočnosť, že tieto lieky pomaly fungujú a relatívne neefektívne vedú k ďalším výskumným oblastiam a nedávno sa zistilo, že zmeny v BDNF a súvisiacich faktoroch môžu byť dôležité alebo aj najdôležitejšie. Ukázalo sa, že bioaktívne látky v safóne na pôsobia na posilnenie neurotransmiterov a BDNF.

VIVA - SAFFRON EXTRAKTY VO VZÁJOMNEJ KOMBINÁCII S VITAMÍNMI PRE MAXIMÁLNY ÚČINOK

Viva je prirodzený výživový doplnok spájajúci affron®, extrakt čisto šafranových extrektov špičkovej kvality (Crocus sativus L) zo Španielska, päť B-vitamínov, jódu a vitamínu C. Všetky ingrediencie sú prospešné pre našu všeobecnú pohodu a spolu tvoria jemné ale silné spojenectvo, ktoré by mohlo zlepšiť váš život niekoľkými spôsobmi.

ŠAFRÁN
Šafran je jedným z najdrahších korenín na svete, pretože väčšina zberu a spracovania sa vykonáva ručne. Šafran sa zvyčajne musí pred použitím predbežne ošetriť teplom alebo žiarením kvôli prítomnosti mikroorganizmov vrátane patogénov, ako je E. coli. Tieto úpravy znižujú mikrobiálnu kontamináciu, ale tiež znižujú obsah bioaktívnych zložiek a kvalitu produktu.

AFFRON® NOVÁ GENERÁCIA EXTRAKTU ZO ŠAFRÁNU

Proces začína španielskymi šifrovými stigmy špičkovej kvality. affron® sa extrahuje pomocou vlastného technologicky vyspelého procesu, ktorý eliminuje mikrobiologickú kontamináciu a zlepšuje profil bioaktívnych zložiek.

affron® sa štandardizuje na bioaktívnu zlúčeninu Lepticrosalides® (Lopresti & Drummond, 2016) pomocou vysokoúčinnej kvapalinovej chromatografie (HPLC), pričom každá bioaktívna látka je identifikovaná a kvantifikovaná. affron® je geneticky 100% DNA certifikovaná ako Crocus sativus L.

KLINICKÉ ŠTÚDIE

affron® bol preukázaný v 6 klinických štúdiách, že je účinný a bezpečný, bez vedľajších účinkov pri konzumácii odporúčaných dávok. Tieto výsledky sú v súlade s rozsiahlym súborom dôkazov pozostávajúcich z klinických štúdií, ktoré sa už vykonali so šafránom a stovky ďalších odkazov vo vedeckej literatúre.

VÝŽIVOVÁ HODNOTA

na 2

Nutričná hodnota a obsah tablety %RV *

Biotín 7,5 μg 15
Folát 30 μg 15
Niacín 2,4 mg 15
Kyselina pantoténová 0,9 mg 15
Jód 22,5 μg 15
Vitamín C 12 mg 15
Vitamín B12 0,38 μg 15
Extrakt zo šafranu (Crocus sativus L) * 28 mg -*% referenčnej hodnoty, smernica 96/8 / ES

ZLOŽENIE

Objemové činidlá (beta-cyklodextrín, mikrokryštalická celulóza), extrakt zo šafranu* (Crocus sativus L), činidlá proti hrudkovaniu(fosforečnan vápenatý, horečnaté soli mastných kyselín), vitamín C, kyselina listová, niacín, vitamín B12, kyselina pantoténová, jód, biotín.


* affron® - patentovaný extrakt.

ODPORÚČANÁ DANNÁ DÁVKA

Dospelí a deti nad 12 rokov. Vezmite 2 tablety denne. Neprekračujte dennú dávku.

UPOZORNENIE
Potravinové doplnky by sa nemali používať ako náhrada za rôznorodú a vyváženú stravu. Ak ste tehotné, alebo sa pokúšate sa otehotnieť, dojčíte, užívate akékoľvek lieky alebo máte akýkoľvek zdravotný stav, poraďte sa s lekárom pred použitím.SKLADOVANIE
Skladujte v suchu a pri izbovej teplote. Uchovávajte mimo dosah detí. Trvanlivosť je 3 roky, ak je uskladnená v neotvorenom balení.