Elektromagnetické žiarenie a tvoje zdravie - zdravie nás všetkých

30.05.2020
Podľa vás súvisí aj naše životné prostredie s našim zdravým?

Aby ste rozumeli prečo o tom hovorím a prečo je to pre nás tak dôležité. Je to hlavne preto, lebo svet okolo nás je natoľko znečistený rôznym odpadom, že už sa voči tomu nedokážeme brániť. Pozrime si len ovzdušie ktoré sa nedá ani dýchať, pôda je plná chemikálií, voda už ani z vodovodu sa nedá normálne vypiť tak aby sme si ju prefiltrovali.

Všetko sú to ale viditeľné a hmatateľné znečistenia, ale nás obklopuje stále viac znečistenie, ktoré sa nedá chytiť ani vidieť a to je elektromagnetické vlnenie.

V dnešnej dobe mu hovoríme aj elektrosmog.

Elektrina bola objavená asi pred 150-timi rokmi, ale rozmach prišiel za posledných 20 rokov.

Čo všetko nás obklopuje? Stačí sa len poobzerať v domácnosti, ako je detská izba, kuchyňa, spálňa, obývačka, pracovisko. Všade máme elektrospotrebiče. V okolí bydliska sú vysielače mobilných operátorov, autá, elektrické vedenia.

Elektromagnetické žiarenie je aj merateľné. Sú na to rôzne špeciálne meracie prístroje ktoré merajú výšku koncentrácie elektrosmogu na pracoviskách, školských zariadeniach a nemocniciach. Tie stoja aj tisícky euro. Ja vám ho zmeriam za pomoci jednoduchého zariadenia ktoré dokáže identifikovať vysoké frekvencie žiarenia z vašich bežných spotrebičov. TV, lampy, predlžovacie káble, vypínače, zásuvky a ostatné zariadenia.

A vedci spolu s lekármi teraz prichádzajú na to, ako elektrosmog nesmierne škodí nášmu zdraviu.

Čo všetko vám ničí vaše zdravie?

 • Mobilné a prenosné telefóny,
 • bluetooth,
 • babyfóny,
 • vysielačky policajtov, hasičov a záchranárov
 • policajné, vojenské a letecké radary,
 • rádiové, televízne a satelitné signály,
 • bezdrôtový internet
 • Domáce elektrospotrebiče (chladnička, práčka, mikrovlnka, rádiobudík, indukčný sporák),
 • zábavná technika (hi-fi, DVD prehrávač, televízor),
 • počítač a príslušenstvo (tlačiareň, skener, reproduktory, modem)
 • Vedenie vysokého napätia, elektrické rozvody v budovách, batérie, akumulátory

Je to všetko okolo nás čo aj požívame dennodenne.

Ako na nás pôsobí ELEKTROSMOG?

Vo vašom mozgu a iných vašich orgánoch prebiehajú procesy, ktoré riadia elektrické a elektromagnetické impulzy.

Umelé produkované elektrospotrebičmi a elektronickými zariadeniami sú však oveľa intenzívnejšie a silnejšie. Majú takzvané tepelné účinky, ktoré spôsobujú prehrievanie ľudského tela, a netepelné účinky, ktoré vyvolávajú rôzne zdravotné ťažkosti.

Denný režim

Povedzme si teraz spolu aký máte denný režim?

Ráno vás budí rádiobudík. V tom horšom prípade je to mobilný telefón. Idete si robiť raňajky zapneme kávovar, mikrovlnku a elektrický sporák.

Na cestu do práce použijete auto, autobus, električku, vlak alebo taxík. V práci využívate počítač, telefón, stroje, prístroje a rôzne zariadenia na elektrinu. Večer prídete vyčerpaný, unavený z práce domov a ak máte to nešťastie tak obývačka je umiestnená presne pod podzemným vodným tokom, poprípade na Hartmanovej mriežke kde je negatívne vyžarovanie z geomagtického poľa zeme. Dáte si večeru, ktorú si pripravíte na elektrospotrebičoch a zapnete si televízor.

Nakoniec si ľahnete do postele a zas ak máte to nešťastie tak posteľ v spálni je umiestnená presne pod podzemným vodným tokom, poprípade na Hartmanovej mriežke kde je negatívne vyžarovanie z geomagtického poľa zeme.

Na druhý deň sa ten váš kolobeh znova opakuje. A keď ste dôchodcovia tak sa tomu taktiež nevyhnete aj keby ste nevyšli z domu po celí deň. Stačí sa poobzerať okolo seba či vo vnútri domu, bytu alebo vonku pred domom.

Každý deň sme vystavovaný elektromagnetickému žiareniu a najhoršie na tom je to, že nevieme to žiadnym spôsobom obmedziť. Aspoň doteraz.

Stovky správ médiách dokazujú, že elektrosmog vedie k ochoreniam!

Ktoré najčastejšie choroby vyvoláva:

 • Stres, nepokoj
 • Depresie
 • Bolesť hlavy a očí
 • Hučanie a pískanie v ušiach
 • Vývojové ochorenia
 • Poruchy spánku
 • Leukémia
 • Alzheimer
 • Neplodnosť
 • Autoimunitné ochorenie
 • Poruchy správania detí

Poznáte časopis Zdravie?


V tomto časopise je opísané na 5tich stranách ako nám žiarenie z rôznych elektrospotrebičov škodí a aké rôzne ochorenia nám spôsobuje. Nepísali to novinári ale renomovaný lekári a vedci, ako je:

Docent z Ústavu experimentálnej onkológie Biomedicínskeho centra SAV v Bratislave Ing. Igor Beliaev DrSc. a

MUDr. NIZAR NAJAR

Neurológ z Univerzitnej nemocnice Bratislava.

Môžem spomenúť pár častí z toho článku.

Pán docent Beliaev Je jeden z tridsaťjeden vedcov z celého sveta, ktorí skúmali a posudzovali vplyv mobilných telefónov na vznik rakoviny a zistili, že majú rôzny vplyv a sú aj také, ktoré negatívne pôsobia priamo poškodenie DNA.

Pán docent v článku píše, že svetová zdravotnícka organizácia WHO určila maximálne limity elektromagnetického žiarenia ešte v roku 1998. Riadi sa nimi celá Európa a aj Slovensko, ale nezohľadňujú takzvané netepelné účinky žiarenia, ktoré sú kameňom úrazu. Aj keď technika odvtedy pokročila normy sa nezmenili a sú zastarané.

WHO zaradila rádiofrekvenčné žiarenie do skupiny 2B, teda možných karcinogénov. Existujú štyri skupiny a jednotka je zaručený karcinogén.

Pre podrobnejšiu informáciu o kategórii karcinogénov. Svetová zdravotnícka organizácia "WHO" zaradila v roku 2002 nízkofrekvenčné magnetická polia (tzn. drôty vysokého napätia, rozvody v bytoch atd.) do kategórie potenciálnych karcinogénnych látok 2B, kam patria okrem iných olovo, DDT nebo výfukové splodiny.

Dôvodom boli štúdie poukazujúce na rastúci výskyt detskej leukémie u pacientov bývajúcich blízko vedení veľmi vysokého napätia.

Existujú dva účinky magnetického žiarenia je to netepelný a tepelný.

Tepelný účinok je všeobecne známy a ten prehrieva tkanivá. Predpokladá sa, že vyvolávajú rôzne zdravotné ťažkosti, majú vplyv na neplodnosť, na nervový a imunitný systém, spôsobujú Alzheimerovu chorobu, poruchy koncentrácie cukru v krvi

Pán doktor NIZAR NAJAR v článku píše okrem iného, že všadeprítomná elektronika vydávajúca množstvo elektromagnetického žiarenia môže veľkému množstvu ľudí spôsobovať zdravotné problémy.

Ďalej píše, že elektrosenzitívny ľudia sa zvyknú sťažovať na bolesti hlavy, poruchy spánku, nevoľnosť, bolesti svalov, na brnenie v kĺboch. Môžu mať nepravidelný srdcový rytmus, trpieť zvonením v ušiach, celkovou únavou, nevysvetliteľnou horúčkou, problémami s koncentráciou a pamäťou.

Viete ako zistíte či ste elektrosenzitívny?

Ako sa cítite keď ste v nákupnom centre? Veľa ľudí sa sťažuje, že po pár minútach musia odísť von z nákupného centra, lebo ich začne bolieť hlava, majú závrate, hučí im v ušiach a podobne.

A je to preto, lebo v nákupných centrách je najviac wi-fi zariadení, osvetlení, elektrické podlahové kúrenie, rôzne vysielače, svetelné reklamy.

Ale keď idete niekam na tržnicu alebo jarmok kde je tiež veľa ľudí, tak tam sa až tak zle necítite.

Pred rokom 1989 u nás platili prísnejšie pravidlá ale prispôsobili sme ich západným krajinám. A naposledy boli limity pre elektromagnetické vlnenie schválené v roku 1998 a odvtedy pokročila elektrotechnika ďaleko dopredu.

Ale sú už štáty kde prijali prísne pravidlá ako napríklad vo Francúzku parlament schválil zákon o umiestňovaní vysielačov mobilných operátorov a regulácii reklamy. Zakázali umiestňovanie bezdrôtových zariadení v jasliach a škôlkach. V školách je zakázané používať wi-fi. Zakazuje sa zobrazovanie postáv s telefónmi pri uchu v reklamách.

Ale na Slovensku v tomto smere sa nič nedeje!

Ďalej v článku sa opisuje, že čo nás ničí. Je to takzvané nízkofrekvenčné elektromagnetické žiarenie a vysokofrekvenčné elektromagnetické žiarenie

Zdrojom nízkofrekvenčné elektromagnetické žiarenie je napríklad vedenie vysokého napätia, vonkajšie a vnútorné elektrické rozvody, električková a železničná trať, domáce spotrebiče ako chladnička, pračka, mikrovlnka, rádiobudík, televízor, počítač, modem, skener, tlačiareň, žiarivkové osvetlenie, indukčný sporák a podobne.

A zdrojom vysokofrekvenčného elektromagnetického žiarenia je šírenie televízneho, rozhlasového a mobilné vysielania, satelity, vysielačky, radary, mobilné telefóny, bezšnúrové telefóny domáce telefóny, babyfóny, wi-fi, bluetooth.

To znamená ich signál ktorí sa šíry vzduchom

A ešte k tomu existuje aj prirodzené elektromagnetické žiarenie, ktorého zdrojom je aj zemský magnetizmus. To som spomínal ešte v úvode aký zlí vplyv majú na nás geopatogénne zóny.

Ako cítime elektrosmog

Ja som spomínal, že elektrosmog necítime, nepočujeme a nevidíme. Kto by sa chcel presvedčiť o tom, že elektrosmog existuje? Mali ste možnosť a isť vedľa stožiaru s vysokým napätím? Keď je vlhko počuť také praskanie či rezonovanie. Ja som to vyskúšal. Vzal som si dáždnik s kovovou rúčkou a postavil som sa pod neho. Viete ako to na mňa reagovalo? Keď som bol menši patril som medzi tie neposedné deti. S kamarátmi sme na jazyku skúšali štvorcové baterky. Skúšali ste to aj vy niekedy? Samozrejme a je to nepríjemné. A toto presne cítiť v blízkosti stožiaru s vysokým napätím. Ba dokonca novelizácia stavebného zákona upravuje, že môžete mať akokoľvek lukratívny pozemok v osobnom vlastníctve a chceli by ste si postaviť dom a nachádza sa tam stožiar s vysokým napätím na menej ako 25 metrov, tak vám tú stavbu nepovolia.

Ako pôsobí na organizmus

Ako sme tu už hovorili, že odborníci tvrdia, že od prvej sekundy sa elektrosmog dostáva do nášho organizmu a spôsobujú množstvo závažných ochorení. A u každého sa to prejavuje inak. Je to ako s chrípkou. Niekomu prejde za tri dni a niekomu až za dva týždne. Záleží na tom akú máme imunitu. Ale skôr či neskôr sa to prejaví lebo čim sme starší tým odolnosť voči ochoreniam klesá.

Najrýchlejšie kto reaguje na elektrosmog sú kvety. Milé dámy, spýtam sa Vás, aj Vy ste si kúpili v črepníku kvietok? Priniesli ste si ho domov a po pár dňoch Vám vyhynul? Stalo sa Vám to už niekedy? Ja osobne som bol unesený tým nádherným kvetom, ktorý som doniesol domov a po pár dňoch vidím...čo sa to stalo? Odkvitol. Partnerka my hovorí, veľa polievaš, dcéra my hovorí nepolieval si ho. Babka zase hovorí príliš hnojíš.

Premýšľal som čo tomu kvetu je a pozastavil som sa nad tým. Zoberte si skleník kde ten kvietok bol pestovaný. Veď ony tam nemajú počítače a ani telefóny, nemajú tam ani televízor. A jednoznačne ako náhle mi ten kvietok prinesieme do iného prostredia takto začína reagovať. Kvet reaguje bohužiaľ tým, že vyhynie a tak je to aj s našim životom.

Elektrosmog má vplyv aj na vaše zdravie a hlavne na váš spánok.

Nekvalitný spánok vám spôsobuje vážne zdravotné problémy. Či psychické alebo fyzické. A z akého dôvodu?

Kvôli elektromagnetickému žiareniu môžete mať vážne zdravotné ťažkosti, ale okrem iného vám v noci vám nefunguje ani hormonálna činnosť ktorá podporuje regeneráciu.

Ako som hovoril v úvode, že počas noci by sme sa mali regenerovať a k tomu aby sme sa regenerovali potrebujeme dôležitý hormón Melatonín.

Počas spánku sa vám mal nad malým mozočkom v takzvanej epifýze sa vytvára hormón melatonín a ten je úplne potlačený. Melatonín je ten hormón ktorý vám naštartuje počas spánku regeneráciu, ale podotýkam len počas spánku a v absolútnej tme.

Ak máte nedostatok melatonínu tak vám vznikajú rôzne zdravotné ťažkosti a aj skôr starnete.

A že ako je dôležitý melatonín? Lekári zistili, že u pacientov chorých na vážne ochorenia ako je rakovina bol melatonín na hladine nula. U detí je melatonín potrebný na rast a deti rastú hlavne keď spia. Ale keď dospejeme čo je približne do 20 roka tak klesne z pôvodného množstva len na tri percentá a tie by nám mali dostatočne postačovať na regeneráciu, ale žiaľ nekvalitným spánkom ho úplne potlačme.

Je aj dokázané, že ľudia, ktorí pracujú dlhodobo aj niekoľko rokov v prevádzkach a pracoviskách denná a nočná tak ich život sa skráti o 5 rokov.

A keď ideme nevyspatý do práce a sme unavený hneď na začiatku dňa a s tým treba vydržať celý deň. A väčšinou keď večer prídeme domov a dáme si tabletku proti bolesti. Najznámejšou tabletkou je Ibalgin.

Viete, čo je zaujímavé? Ako táto tabletka vie, že ma bolí rovnako koleno, hlava, či zub?

Tabletky na bolesť ako napríklad IBALGIN neúčinkujú presne tam, kde potrebujeme, ale otupia celý nervový systém, celý organizmus. IBALGIN ma množstvo vedľajších účinkov, ako žalúdočné vredy, alergické reakcie, srdcový infarkt, riedenie krvi a znižovanie červených krviniek.

Keď sa u vás po čase prejavia zdravotné problémy a idete s tým k lekárovi ten vám predpíše lieky, ale nakoniec vám ani nepomáhajú.

Keď lekár vám už nevie pomôcť, hneď sa odvolá na vašu psychiku. Ja netvrdím, že to tak nemusí byť ale žiaľ je už jednoznačne preukázané, že zo 100 ľudí u ktorých sa nedá identifikovať je na 90% príčina choroby práve z precitlivenosti na elektromagnetické žiarenie.

Keď sa opýtam vás, aký máte názor na mobilný telefón? Podľa vás škodí ľudskému zdraviu alebo nie? Samozrejme, že nám škodí.

Opačnú odpoveď dostávame od tých ľudí ktorí sa zaoberajú predajom mobilných telefónov. Oni povedia, že neškodí. Keby naozaj tomu tak bolo, že mobilný telefón neškodí, prečo keď letíte lietadlom na dovolenku tak vám povedia "vypnite si mobilný telefón, lebo ten dosah z mobilných telefónov na tie prístroje a jemnú technika ich môžu poškodiť, alebo narušiť ich funkciu.

Skúste isť za niekým na návštevu do nemocnice. Na jednej strane ho potešíte. Ale kto leží na izbe intenzívnej starostlivosti na ARE, myslíte si, že tam môžete vstúpiť s mobilným telefónom? Tak ako dostanete návleky na nohy, plášť, rúško a čapicu tak automaticky k vám niekto z personálu príde a povie: "Tu je skrinka lebo prosím Vás odovzdajte mi svoj mobil".

Odborníci nás dokonca varujú, že 10 minútový rozhovor a naše telo potrebuje 100 minút na regeneráciu.

Mal niekto z vás možnosť telefonovať 5 - 7 alebo až 10 minút? A všimli ste si, že keď odložíte mobil od ucha mobilný telefón, že to ucho je horúce, červené? Ak budete mať chvíľu čas pozrite sa do zrkadla a to nie je z toho dôvodu, že ste ho mal dlho priložený a tlačili k uchu, ale jednoznačne z toho, že aj ten mobil vytvára elektromagnetické vlnenie.

Malé deti sú najcitlivejšie. Každý rodič vám povie, že jeho dieťa je akosi viac živé a starý rodiča vám povedia, že oni a ani ich deti číže vy alebo vaši rovesníci neboli tak živý a podráždený a sú dnešné deti. Čím to je? Deti sú ako senzor a ich hyperaktivita je reakcia na vonkajší vplyv. Oni nie sú nezbedné len reagujú na prostredie okolo nich. V parku alebo niekde v lese sú kľudné a zvedavé a v pohode sa hrajú, ale zoberiete ich niekam do nákupného centra tak ako keby do nich vošla elektrina.

Ale aj dospelí vravia, že dlho nevydržia v nákupných centrách a musia vyjsť von na čerstvý vzduch, lebo sa im točí hlava, pociťujú nevoľnosť, čo si myslíte čím je to spôsobené?

Teraz by mi niekto povedal "načo to tu všetko píše? Aby sme zahodili mobily? Aby sme nepoužívali techniku?" Nie, ja nechcem aby sme sa vrátili do jaskýň, svietili si petrolejkami, ale jednoznačne musíme byť informovaný, že to čo nám tak pomáha a uľahčuje život, ale samozrejme to má aj vplyv na to jediné čo máme a to je zdravie.

Pozrite krátku ukážku z TV správ. Je 3 minútový zostrih TV správ z STV, Markíza, JOJ. Na konci si položte otázku či si niektorú reportáž pamätáte. Lebo väčšinou si v správach všímame kto koho okradol, koľko ľudí zahynulo niekde na druhom konci sveta, ako sa navzájom politici ohovárajú a podobne, ale tieto reportáže si skoro nikto nepamätá.


Vo Francúzku zakázali používať WI-FI na školách a na Slovensku namontujeme rovno stožiar mobilného operátora na školu. A to je len neinformovanosť a hlavne to, že u nás sú normy zastarané z roku 1999 a vtedy koľko bolo mobilov? A kto ich vlastnil? Teraz je 21. storočie je na svete už 5ta generácia 5G mobilov - sieť 5G. A čo všetko je už na elektrinu?

Pred každým predvedení v danom meste je dobre si urobiť zopár snímok z budov aby sa téma dotýkala priamo ich.

Ako je na tom vaše mesto? Poznáte takéto budovy?


Tie vysielače sú všade okolo vás.

V poslednom čase sa stretávam s ľuďmi ktorých stále viac zaujíma táto téma a už to riešia aj obchodníci s nehnuteľnosťami. Ľudia si začínajú všímať kde chcú žiť a vychovávať svoje deti.

Na internetových stránkach sa objavujú články, že ľudia hlavne tí mladší si už nechcú kupovať domy a byty v blízkosti vysielačov mobilných operátorov. Je známy aj fakt, že hodnota bytu ale aj pozemku s vysielačom je o 20% nižšia ako inde kde takéto vysielače nemajú dosah. Je to aj logické a myslím si, že aj vy po týchto informáciách už budete uvažovať čo s tým.Veď skúste si sami zhodnotiť cenu bytu kde je vysielač a kde nie a hlavne keď viete, že vám poškodzuje zdravie.

Ľudské telo a voda

Čo je jeden z najlepších elektrických vodičov okrem kovu? Áno, je to voda. Naše telo sa skladá zo 70 percent vody. To znamená, že my sme sa stali akousi anténou.

Ako som hovoril v úvode, že počas noci by sme sa mali regenerovať a k tomu aby sme sa regenerovali potrebujeme dôležitý kvalitný spánok a počas dňa nevieme ovplyvniť Elektrosmog, ale jediné čo vieme ovplyvniť je spánok.

Doteraz som vám tu rozprával o nežiaducich účinkoch elektrosmogu ale nehovorili sme o tom ako sa pred ním chrániť preto by som chcel prejsť na lepšiu časť dnešného stretnutia.

Ako by sa vám to páčilo, keby existovalo jednoduché funkčné technické riešenie?

Zaujímalo by vás to?

Ak vašou odpoveďou je áno, tak stačí ma kontaktovať a ja vám ponúkam niekoľko riešení

Štefan Andrašík