Ako je to s vašou sebadôverou v predaji?

14.10.2020

Dôležitý je prvý dojem, ale nie váš ako obchodníka, ale dojem vášho zákazníka o vás! Hneď potom, ako vás zákazník bleskovo zhodnotí podľa vášho vzhľadu, začne vnímať vaše "vyžarovanie" lepšie povedané "vašu sebadôveru".

Vy osobne by ste s kým naradšej urobili obchod?

1. S niekým, z koho ide istota a sebavedomie?

2. Alebo s niekým, kto je neistý?

Zrejme s tým prvým.

Ako dosiahnuť, aby ste mali v predaji väčšiu istotu a sebadôveru?

1. Vzdelávajte sa - o Vašich produktoch, o Vašej branži, o Vašich zákazníkoch. Neustále sa vzdelávajte po odbornej stránke. Čím viac viete, tým viac si budete veriť.

2. Pracujte na sebe - neučte sa iba teóriu. Natrénujte si to. Týka sa to Vašich prezentačných a obchodníckych zručností. O čo lepšie zvládnete tréning, o to menej obáv budete mať pred skutočným zákazníkom.

3. Nastavte si váš postoj - prečo vlastne predávate? Aby ste na zákazníkovi čo najviac zarobili, alebo mu dodali kvalitný produkt alebo riešenie, z ktorého bude mať osoh? Ak sám seba presvedčíte, že ste schopní zákazníkovi dať skutočnú hodnotu, nebudete mať z predaja blbý pocit.

Začnite posledným bodom. Od neho sa odrazte k ďalším dvom. Vnímať samého seba ako rovnocenného partnera pre zákazníka je to najdôležitejšie. Ak sa predajca považuje za "prosebníka", nikdy si nezíska rešpekt u zákazníkov.

Prajem Vám veľa úspechov!