Môj príbeh

Vyrastal som v malom meste na juhu západného Slovenska. Mal som pomerne bujaré detstvo, ale to asi každé dieťa v tom období. Absolvoval som učňovskú strojársku školu v odbore Nástrojár a po skončení učňovky som si popri zamestnávaní urobil maturitu. Od roku 1990, keď som dal výpoveď vo fabrike pre ktorú som pracoval, som si otvoril Živnostenské oprávnenie a začal som podnikať a robím to dodnes. Nikdy som nebol zamestnaný v žiadnej firme ako zamestnanec. Za tie roky som nazbieral veľa skúseností v oblasti priameho predaja, osobného rozvoja, marketingu a to si hovorím, že som milionárom skúseností. Uzavrel som nespočetné množstvo obchodných zmlúv, kúpnych a predajných zmlúv, objednávok, kontraktov a priebehu tých rokov som dohodol obchody za niekoľko desiatok miliónov Euro. Ale ako každý podnikateľ mal som obdobia blahobytu, ale aj pádov. Čo som pochopil z celej mojej kariéry podnikania, obchodovania a cesty životom je, že najviac som sa naučil práve v obdobiach keď som bol dole. Tie obdobia ma naučili byť pokorným, obozretným, tolerantným a uvážlivým pri každom rozhodovaní. Vedieť odpúšťať za všetky krivdy sebe aj ostatným. A čo je pre mňa najdôležitejšie? Milovať svoju rodinu, vážiť si ľudí a priateľov. Vyberať si s kým sa podelím o svoje tajomstvá, ale aj myšlienky a vízie ktoré chcem ukázať svetu.

To sú  práve tie skúsenosti o ktoré by som sa s vami, alebo s tebou osobne chcel podeliť a odovzdať. Je už len na tebe ako alebo či ich využiješ.

Moje skúsenosti priamo zo života sú otvorené pre každého, či už si starší alebo mladší, žena alebo muž, či si na vrchole svojej kariéry, alebo doslova na dne životnej existencie, alebo až tak hlboko, že sa na svoje dno pozeráš smerom hore.

Ver si. Moja rada pre začiatok znie:

"Z každej, hocijako zložitej a ťažkej situácie, sa dá dostať. Potrebuješ k tomu len odhodlanie chcieť to urobiť"

Štefan A.

Moja a možno aj vaša cesta k úspechu slobodnom podnikaní


Spomínam si ešte, keď som v poslednom vlastnom a spoločnom podnikaní s mojou partnerkou pracoval v našej firme vo všetkých možných funkciách od upratovačky, cez skladníka, šoféra až po manažéra a v jeden hnusne dusný deň som sedel v kancelárii a z troch vecí som mal naozaj dosť.

- Prvá vec bola, že každý deň som musel ísť do kancelárie pracovať. Hlavne v lete sa mi teda vôbec nechcelo. Pamätám sa, ako som sedel v kancelárii za mojim stolom, pozrel som sa na všetku tú prácu ktorú musím vykonať a plus kilometre ktoré ma čakajú, potom na fotky, mojich dcér ktoré som mal na stole a aj fotku na ktorej sa mladšia dcérka hrá v detskom parku, potom znovu na môj stôl a znovu na tie fotky a nejako sa mi moja rodinka oveľa viac páčila ..... a predsa som v mojom podnikaní trávil viac času ako s mojou rodinou a to nebolo takto dobré.

Podnikanie som začal lebo som chcel byť viac slobodný a byť pánom svojho času a peňazí. No s pribúdajúcim časom to bolo viac naopak. O neustálom zhone a strese ani nehovorím. Túžil som byť viac slobodný, aby som sa slobodne mohol rozhodnúť kde, s kým a koľko svojho času budem tráviť

- A druhá vec z čoho som mal dosť bola tá, že sme neradi žili v prenájme, ale chceli sme žiť vo vlastnom dome niekde v blízkosti prírody a bez stresu. Chcel som vymeniť betónovú džungľu, mestský zhon a každodenné zápchy na cestách a aj masu ľudí za prijateľné prostredie pre život a prírodu niekde na okraji mesta prípadne na vidieku. Ale na vidieku nie je veľa možností na zamestnanie, alebo na podnikanie. Museli by sme veľa cestovať za pracou do mesta, takže ani to by nebolo optimálne. Nechceli sme len prežívať, ale naozaj žiť.

- A je tu tretia vec z ktorej som mal naozaj dosť. Stal som sa otrokom štátnej byrokracie a viac som pracoval pre druhých ako pre seba a svoju rodinu. Nenávidel som, že všetky naše príjmy sme museli dávať na rôzne dane a rôzne poplatky, ktoré nám určoval štát a navyše aj určoval spôsob ako mám podnikať. No a problém bol aj tam, že už na začiatku mesiaca som vedel z koľkými financiami musím hospodáriť za daný mesiac a výdavky na podnikanie väčšinou prevyšovali príjmy. Darmo som mal aj mesiace s nadpriemerným príjmom, vlastne aj tak to nebolo dostatočné. Nenávidel som, že niekto iný mi určoval výšku môjho príjmu, s akým autom budem jazdiť a na akom mieste musím žiť. Vedel som, že takto nikdy nenaplním svoje sny.

Vtedy som sa rozhodol, že nejakým spôsobom sa z tejto situácii dostanem, nájdem si podnikanie, ktoré je pre mňa vyhovujúce a zmením svoj život.

Vedel som, že vzdať sa podnikania a zamestnať sa, nie je pre mňa riešenie, pretože viem, že byť zamestnancom a pracovať pre niekoho iného a takto napĺňať sny niekoho iného na úkor môjho času, schopností a mať z toho len obmedzený príjem to by bolo doslova zdrvujúce.

Preto som musel premýšľať nad niečím iným a na klasické podnikanie som už nemal dostatok financií a už mi dochádzali aj nápady v čom novom by sa oplatilo podnikať.

Takže som musel nájsť nejaký taký obchod do čoho som ako počiatočnú investíciu nemusel dať viacej ako niekoľko stoviek euro a čo bolo veľmi dôležité, aby som mohol pracovať z hocijakého miesta.

Neskôr som sa stretol z jedným obchodom, ktorý sa dal pohodlne budovať aj z domu, bez potreby niekoho zamestnávať, hromadiť skladové zásoby.

A teraz som šťastný za to, že sa mi to nakoniec podarilo, teraz už hospodárim so svojim časom, nemám zamestnancov a ani nad sebou šéfa.

Každý deň vstávam kedy sa mne chce a je úplne jedno aký je dnes deň a môže to byť aj pondelok. Robím prácu ktorá ma baví a prináša mi radosť v tom, že tým čo robím pomáham druhým ľudom. Pravda to neznamená, že nemám nič na práci, ale ja rozhodujem o mojom čase a o mojom živote.

A postupne sa ku mne pridávajú ďalší, ktorí zdieľajú podobné myšlienky.

Je tu niekoľko dôvodov kvôli ktorým začnú so mnou a so spoločnosťou Zinzino ľudia spolupracovať.

Sú ľudia, ktorí potrebujú len dodatočný príjem k tomu čo majú teraz. Sú ľudia, ktorí sú ambiciózny a chcú byť finančne nezávislí, alebo už majú dosť toho, že sú zamestnancami a chceli by mať vlastné podnikanie.  Túžia po viac slobodnom čase, alebo si chcú rozvíjať  vlastné schopnosti.  Sú medzi nami aj takí, čo chcú pomáhať druhým, lebo cítia, že to je ich poslanie.  Iný túžia spoznávať  nových ľudí. No mnohí už teraz vedia a hlavne tí, ktorí už majú po štyridsiatke, že  ich dôchodok nebude dostačujúci a túžia si zabezpečiť dostatočnú výšku príjmu k dôchodku. No mnohí sa len chcú starať o svoje milujúce blízke osoby.

Ja neviem aké sú tvoje dôvody kvôli ktorým čítaš tieto riadky........ale polož si otázku...Ktoré z týchto vecí sú pre mňa momentálne tie najdôležitejšie?

K dosiahnutiu tvojich osobných cieľov môže byť riešenie aj MLM program slobody.

S našou podporou viem, že svoje ciele dokážeš aj ty dosiahnuť, ak si ochotná alebo ochotný venovať tomu svoj čas a svoju energiu.

Skúsenosti hovoria, že ak tomu venuješ na začiatku denne 1 až 2 hodiny zo svojho času, dosiahneš pekné výsledky na začiatok v podobe finančného ohodnotenia. Samozrejme čím viac času sa tomu venuješ, tým viacej ti to aj prináša. Na začiatok, ak to tak cítiš, si zachovaj svoj  aktuálny príjem,  takto nemáš žiadne riziko nakoľko ti príjem ostáva.

Ja osobne som v podstate polroka pracoval vo svojom hlavnom podnikaní. Potreboval som približne tento čas na to, aby som z tejto činnosti zarábal viacej ako z môjho podnikania.

Až potom som sa rozhodol tak, že od teraz budem slobodný človek.

Ak radi pomáhate iným, tak váš úspech je istý, veď ako hovorí Zig Ziglar

"Verím, že v živote dosiahneš všetko, čo len chceš, keď budeš dostatočne pomáhať iným, aby dostali to, čo chcú."

Dôležité na tom je to, čo robím pre druhých, ..... lebo naozaj pomáham iným ľudom.

Keď je niekto nespokojný so svojim životom v nejakej oblasti a chce ho zmeniť, tak  MLM slobodné podnikanie môže byť preňho dobrá príležitosť. Ja osobne MLM podnikanie nepovažujem za prácu. Pre mňa je to poslanie pomáhať druhým.

Všetkým ľudom, čo túžia po informáciách, ukážem možnosti s ktorými vie veľmi veľa spraviť pre svoj život v mnohých oblastiach.

Keď sa s niekým rozprávam o príležitosti, tak mu ponúkam zmenu k lepšiemu životu.